Formularz wyszukiwania

Archiwum: 2014 kwiecień

Planowane zamknięcie ul. Nowowiejskiej w Psarach.
2014-04-30

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie informuje o całkowitym zamknięciu dla ruchu kołowego ulicy Nowowiejskiej w Psarach (DP 1052K) od dnia 06.05.2014 r. Utrudnienia związane są z remontem nawierzchni jezdni. Planowany czas trwania prac: do 15.06.2014 r.

 

Utrudnienia w ruchu
2014-04-28

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie informuje, że w dniu 28 kwietnia (poniedziałek) od godziny 11:00 do godziny 18:00 nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym na odcinku od autostrady A4, ul. Balińska, ul. Ks. J. Skorupki, ul. Oświęcimska ul. Kroczymiech w Chrzanowie, ul. Chrzanowska, ul. Oświęcimska i ul. Beskidzka w Libiążu.

Utrudnienia związane są z przejazdem delegacji zagranicznych i krajowych na uroczystości pn. "Marsz Żywych" odbywające się na terenie Oświęcimia i Brzezinki.

W związku z powyższym prosimy kierowców o stosowanie się do poleceń policjantów biorących udział w zabezpieczeniu przejazdu.

 

 

Akcja szczepienia lisów.
2014-04-25

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie informuje, iż w dniach od 28 kwietnia do 10 maja 2014 r. na obszarze całego województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Akcja szczepienie lisów będzie będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.

Przynęta jest mieszaniną mączki rybnej, oleju kokosowego, parafiny i tetracykliny w kolorze  szarozielonym. W jej wnętrzu umieszczona jest plastikowa kapsułka zawierająca wirus szczepionkowy z opisem zawartości.

 

 

Awaria energetyczna na pograniczu Płazy i Bolęcina
2014-04-19

 

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie informuje o awarii energetycznej, która dotyczy mieszkańców pogranicza Płazy i Bolęcina - ulic: Zakopiańska, Bolęcińska, Tenczyńska. Bez zasilania pozostają 2 stacje transformatorowe; około 140 odbiorców pozbawionych jest dostaw energii elektrycznej.

 

Zgodnie z informacjami uzyskanymi z Rejonu Dystrybucji Energii Elektrycznej Trzebinia-Siersza awaria powinna zostać usunięta do godz. 19.00 w dniu dzisiejszym.

Utrudnienia w ruchu na ul. Borowcowej w Chrzanowie - aktualizacja
2014-04-16

 

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie informuje o utrudnieniach w ruchu kołowym na ul. Borowcowej w  Chrzanowie - na wysokości cmentarza żydowskiego. Wyłączony z ruchu zostanie fragment pasa prowadzącego w stronę Zagórza, Babic, Libiąża. Ruch będzie odbywał się wahadłowo. Sugerowany objazd ul. Kolejową. Prace zostaną zakończone w dniu jutrzejszym.

 

Apelujemy o zachowanie ostrożności.

Informacja o wstrząsach odczuwalnych w dniu 05.04.2014r. na terenie gminy Chrzanów
2014-04-08

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie informuje, że w dniu 05.04.2014 r. o godz. 0.39 rano doszło do silnego wstrząsu odczuwalnego na terenie gminy Chrzanów - os. Kąty. Zarejestrowany został jeden wstrząs charakteryzujący się energią wynoszącą 6x107 J. Źródłem wstrząsu była działalność górnicza KWK "Piast" w Bieruniu.

Drugi odczuwalny wstrząs na terenie gminy Chrzanów - os. Kąty i w miejscowości Balin w dniu 05.04.2014 r. o godz. 6:26 rano charakteryzował się energią 3x107 J. Źródłem wstrząsu była działalność górnicza ZG "Sobieski" w Jaworznie.

Informacje uzyskane z Zakładu Geologii i Geofizyki Głównego Instytutu Górniczego w Katowicach.